Квадратни Риба кафез

Квадратни Риба кафез

Краток опис:

лебдат кафез технологија обезбедува риба расте во контролирана средина со следи план на исхрана далеку од предатори. квадратни риба кафези се погодни за внатрешните води, на пример, езеро, река, лагуна, браната и др популарни големини кафез се 4mx4m, 5mx5m, 6mx6m, 7mx7m и 8mx8m. HDPE силна и стабилна структура 1) прилагодлив на локалните услови 2) двојно јака цевка и парапет цевка во HDPE 100 полиетилен пластика 3) пластични држачи спроведен со стопери и спојници околу точка на работ ...


детали за производот

Тагови производ

лебдат кафез технологија обезбедува риба расте во контролирана средина со следи план на исхрана далеку од предатори.

квадратни риба кафези се погодни за внатрешните води, на пример, езеро, река, лагуна, браната и др популарни големини кафез се 4mx4m, 5mx5m, 6mx6m, 7mx7m и 8mx8m.

HDPE s Trong и стабилна  структура

1) прилагодлив на локалните услови

2) двојно јака цевка и парапет цевка во HDPE 100 полиетилен пластика

3) пластични држачи спроведен со стопери и спојници околу полно периметарот

4) рамномерно распоредени притисок во текот на структура

5) флексибилност, силна, отпорни на корозија

перформанси параметри

1) Анти-бура капацитет: максимална оценка 9
2) Способност за анти-бран: Максимална бран висина од 3 метри во вода
3) способност за спречување на проток: Максимален проток на 1.0m / s проток

1SAM_3920квадратни кафез


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !