Кружни Кафезите риба

Кружни Кафезите риба

Краток опис:

кружни риба кафези се погодни за изложен и полу изложени локации. Достапни големини кафез кои се движат од 8 милиони дијаметар со дијаметар од 40 милиони, аквакултура површина до 1000 кубни метри. HDPE силна и стабилна структура 1) прилагодлив на локалните услови 2) двојно јака цевка и парапет цевка во HDPE 100 полиетилен пластика 3) пластични држачи спроведен со стопери и спојници околу полно обемот 4) рамномерно распоредени притисок во текот на структура 5) флексибилност, силна, в ...


детали за производот

Тагови производ

кружни риба кафези се погодни за изложен и полу изложени локации. Достапни големини кафез кои се движат од 8 милиони дијаметар со дијаметар од 40 милиони, аквакултура површина до 1000 кубни метри.

 HDPE s Trong и стабилна  структура

1) прилагодлив на локалните услови

2) двојно јака цевка и парапет цевка во HDPE 100 полиетилен пластика

3) пластични држачи спроведен со стопери и спојници околу полно периметарот

4) рамномерно распоредени притисок во текот на структура

5) флексибилност, силна, отпорни на корозија

перформанси параметри

1) Анти-бура капацитет: Максимална одделение 11
2) Способност за анти-бран: Максимална бран висина од 5 метри во вода
3) способност за спречување на проток: Максимален проток од 1,5 милиони проток

Структура

Дијаметар 8 милиони дијаметар од 10 метри

Дијаметар од 12 милиони дијаметар од 25 метри

Дијаметар 26 милиони дијаметар 40

пловечки цевка

HDPEФ200mm

HDPEФ250mm

HDPEФ350mm

парапет цевка

HDPEФ90mm

HDPEФ110mm

HDPEФ110mm

столб цевка

HDPEФ90mm

HDPEФ125mm

HDPEФ125mm

Кејџ држач

HDPE 200

HDPE 250

HDPE 315

Стопери и игли

HDPE

HDPE

HDPE

20 метри дијаметар30 метри дијаметарIMG_0557дијаметар од 8 милиони кафез


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !